X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Hosting Nedir, Ne İşe Yarar?

AnasayfaYazılarHostingHosting Nedir, Ne İşe Yarar?

Hosting Nedir?

Hosting; kişi ve organizasyonlara ait web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz şekilde internet üzerinde yayınlanmasını sağlayan bir web sitesi yayınlama hizmetidir. "

Hosting Nedir

   Hosting: Yer tahsis etme işlemidir. Bir başka değişle hosting; Alan adının yani domainin DNS üzerinden sunucuya yönlendirilmesi ile çalışan bir aracıdır. Sitenizin sorunsuz bir şekilde çalışması için size özel sunucularda ayrılan alandır. Size akılda kalıcı ve basit bir formül aktaralım.
 
*Hosting (Barındırma)= Dükkanınız/Mağazanız/Deponuz/Vitrininiz*
 
   Hosting'inizi güvenli ve kaliteli bir siteden seçmeniz çok önemlidir. Hosting satın alma işlemi aylık veya yıllık olarak ihtiyaca göre seçilebilir.
 
Doğru Hosting Doğru Adres'te

Hosting

   Sitenizin, sayfanızın 7/24 destek verip kesintisiz ve sorunsuz işlediğini hayal edin. Bu hayalinizi siberdizayn.com.tr'de gerçekleştirebilirsiniz. Sunucunuza günün her vaktinde kesintisiz biir şekilde ulaşabiliyor olmanız yaptığınız işe verdiğiniz önemi daha iyi anlatır. Sitenize ulaşmak isteyen bir kişi arama motorunda adınızı arattı ve ardından siteye ulaşamadı veya gecikmeli ulaştı, bu durum kimsenin hoşuna gitmez. Burada akla şunlar gelir; sitenizin hızı, desteklediği programlar ve özellikleri, siteniz için size verilecek alan boyutu yeterli gelmiyor mu?
 
   Hosting'inizi alacağınız firmayı iyi araştırmalısınız. Alan boyutu (MB) ve hız konusunu şimdilik atlayarak server desteği konusunu açmak istiyoruz. Kiraladığınız sunucu veri tabanınızı ve çalıştırdığınız programları destekliyor mu? Web hosting işlemlerini yaptırırken bu kısasları baz almanız gerekir.
 
   Kaliteli bir barındırmada olması gereken özellikler; hızlı olması, güvenlikli olması ve kaliteli veri merkezine sahip olması. Web sitenize hızla erişebilmeniz, oluşabilecek yurt içi ve yurt dışı saldırılara karşı anında müdahale edilmesi ile güvenli hizmet sunulması, yine oluşabilecek veri kayıplarına karşı yedeklemelerin düzenli alınması kaliteli bir hosting'e bizi ulaştıran adımlardandır.

Hangi Hosting Paketi?

" SiberDizayn; özel donanım ve yazılım optimizasyonları gerçekleştirilmiş ultra performanslı web sunucuları üzerinden müşterilerine hizmet veriyor. Bu nedenle Türkiye’nin en hızlı hosting hizmetlerini sunmaktayız."

İhtiyacınıza uygun hosting paketlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bireysel Hosting

Kurumsal Hosting

Reseller (Bayi) Hosting

 

Web siteniz yalnızca hosting ile internette yayına girmeyecektir. Web sitenizin yayına girmesi için benzersiz bir alan adı (domain) kayıt etmeniz gerekir. Alan adınız yoksa alan adı (domain) tescil etmek için tıklayın.

SiberDizayn®

Esra SABIRLI

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı

www.siberdizayn.com.trTop