X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıGenelNot Acceptable – 406 Hatası Nedir?

Not Acceptable – 406 Hatası Nedir?

"Not Acceptable - 406" Hatası Nedir?

Bu makalemizde Not Acceptable - 406 Hatası hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Web tarayıcılar sunuculara istek göndererek bilgi talebinde bulunurlar. Bu bilgi talebini 'Kabul Başlığı' diğer adıyla 'Accept Header' göndererek iletirler. Bu işlem, sunucuya web tarayıcının verileri hangi biçimde kabul edebileceğini söyler. Eğer sunucu, tarayıcıya kabul başlığında belirtildiği şekilde veri gönderemeyecek durumdaysa 406 No Acceptable (Kabul Edilemez) hatasını gönderir.

mod_security modülü de bu hataya neden olabilir. mod_security, belirtilen kurallara uymayan eylemleri Apache Web sunucularında teslim eden bir çeşit güvenlik duvarıdır (firewall). Kurallara uymayan bir eylem tespit edildiğinde sunucu 406 hatası iletir.

Neden Web Sitemde 406 Hatası Var?

Genellikle sunucudaki mod_security kurallarından dolayı böyle bir hata görüntülenmektedir. mod_security modülü, Apache Web sunucularında varsayılan olarak tüm hosting paketileri için etkin durumdadır. Sunucuda yer alan bir site veya fonksiyon modül kurallarından birini ihlal edecek olursa server web tarayıcılara 406 Not Acceptable hatası iletecektir.

406 Hatasının Görüntülenmesi Nasıl Önlenebilir?

Sunucuda yer alan modül kurallarından birini ihlal eden bir site veya fonksiyonu tespit edip düzeltmemiz gerekir. Bu konuda uzman birinden destek alabilir veya sorularınızı destek sistemimiz üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Keyifli alışverişler, iyi çalışmalar dileriz.

www.siberdizayn.com.tr

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(1168 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)


Top